TÁMOP-4.1.2.E-13/1/KONV-2013-0012
"Sporttudományi képzés fejlesztése
a Dunántúlon"
- -> Tananyagfejlesztés
- -> Mindennapos...
- -> Játékos...
- -> 1.
1.
1. Bevezetés
A gyermekek egészségi állapota napjainkban romló tendenciát mutat. A felgyorsult, infotechnikai világban a fiatalok nagyon kevés időt töltenek testük edzésével, fizikai állóképességük fejlesztésével.
A mozgásszegény életmódnak pedig súlyos következményei vannak, melyek összefüggnek a szabadidő fizikailag passzív eltöltésével, és a homo sedens (ülő) életmóddal. Mivel a gyermekek idejük nagy részét oktató-nevelő intézményekben töltik, a választott különórák és szakkörök mellett kevés szabadidővel rendelkeznek. Az iskolás korosztályra napjainkban a tanulmányi túlterheltség, valamint a kevés mozgással, vagy aktívan eltöltött szabadidő jellemző. Az egészségtelen táplálkozás mellett, és a beszűkült életvitelnek köszönhetően az óvodás és iskolás gyermekek körében az utóbbi években megsokszorozódtak a gerinc elváltozásai, a hanyagtartás, valamint a láb statikai betegségei.
Az ülő életmódnak köszönhetően, a tartáshibák kialakulásának kedvez az iskolapadban, a számítógép előtt eltöltött idő. A nem ergonomikus iskolai bútorok, és a gyermekek gyors növekedése, helytelen testtartással és kevés mozgással kombinálva, még jobban elősegíti a gerinc károsodását. A nem megfelelően választott és hordott iskolatáska is problémát okozhat: a táska- és a tankönyvek súlya, és a nem jól beállított vállpánt a gerincbántalmak kialakulásának közvetlen oka lehet.
Tartalomjegyzék | Következő fejezet » |
Események
Jelenleg nincs aktuális esemény.